Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Píše Orry : Narodil jsem se dne 6.12. 2003  v chovatelské stanici z Poschingeru, která patří manželům  Filípkovým z Prahy. Byl jsem takové pěkně buclaté štěňátko, které zajímalo jenom kdepak je zrovna máma a jak si co nejvíc naplnit bříško. Rostl jsem rychle a začal poznávat své okolí, hrát si s brášky a sestřičkami. Vůbec jsem netušil, že svět je mnohem větší, a že budu zanedlouho cestovat do Brna. 

Dodnes mi neni jasné, jak to, že se panička rozhodla právě pro mě, vždycky chtěla psa velkého plemene. Asi to bude tím, že já jsem sice příslušník plemene malého vzrůstu, ale o to většího srdce,odvážný, a pracovitý. Moje panička v té době vlastnila jednoho velkého zlatého psa, který se jmenuje Atila. Však se na to, jak nám to spolu sluší můžete podívat do naší fotogalerie, kliknutím na foto!  

ObrazekI když je Aťásek, můj velký bratr, bez průkazu původu, absolvoval několik výstav, zvaných voříškiáda a to vždy s velkým úspěchem.Má ve své sbírce i nějaký pohár, ale já mu nezávidím,všechno se od něj naučím,  a za chvíli bude koukat, jaký jsem velký borec.

Když mě byl asi rok, začal jsem s paničkou cvičit na lovecké zkoušky (musím přiznat, že do té doby s tím panička neměla žádné zkušenosti a já jsem byl navíc tak trochu tvrdohlavý, neposlušný, někdy jsem dělal, že snad ani nerozumím). Ale na prvních zkouškách (zkoušky vloh) jsem se vzpamatoval a skončil jsem v I.ceně, tím jsem paničku zřejmě navnadil a od té doby jsem se nezastavil - zkoušky z norování I.cena, lesní zkoušky II. cena, Lochovecký pohár ve Zlíně - (nora + barvářské zkoušky) II.cena (obě II.ceny mám kvůli mé "hrozně oblíbené":-)) disciplíně odložení.

O víkendu 25.-27.8.2006 jsme absolvovali Mezinárodní zkoušky z norování na Slovensku. 1.kolo se mě podařilo v I.ceně, takže mám titul "Norníka".V neděli už se mě tak nevedlo (asi jsem dostal úplně nejhorší lišku ze všech:-)), ale i tak to byla úžasná akce, kde hlavně panička poznala spoustu nových kamarádů. A musím uznat, že někteří jezevci jsou fakt borci!!!

Ve dnech 9.-10.9. 2006 jsem absolvoval Pohár Středočeské pobočky v Uhlířské Lhotě (nora + lesní zkoušky) - poprvé jsem dostal známku 3 z odložení! A ve dnech 23.-24.9. Klubových barvářských zkoušek na Rusavě - tady jsem sice dopadl neslavně (v III. ceně), ale každý má snad někdy Den blbec, že... Jinak to byl úžasný víkend, blbl jsem s holkama "drsňačkama", se žluťákem Atilou, kterého panička bere všude s sebou (je pravda, že se na rozdíl ode mě umí chovat) a počasí - babí léto - bylo nádherné. Teď mě čeká ještě Klubová výstava v Praze, nějaký ten hon a pak mám slíbeno, že budu mít až do jara volno.

12.12. 2006 - Ach jo, sice nemusím nic dělat, ale zase se nudím... dnes jsem si to vybil na našem ratanovém stolku, nevím proč, ale panička mě za to ani trochu nepochválila.

Dnes (25.2.2007) nastala velká změna v mém pohodovém životě, panička se rozhodla, že mě přiveze (na mé výsostné území) zrzavého kamaráda - Merlina. Byla to pro mě hrozná rána - za 1)protože jsem trochu žárlivý a za 2) protože se po mě pořád válel, kousal mě a dolízal. To dělá ostatně pořád, ale už jsem se s tím (asi po měsíci) smířil. Teď jsme nejlepší kamarádi, už beru Merlina i na výlety k velké nelibosti paničky - sem tam přijde domů a my tam nejsme, ale většinou nás potká někde po cestě na procházku s Atilou .... no co....

 Píše Merlin :22.-23.9.2007 MV SLOVINSKO A MV CHORVATSKO - pro nás výlet pro paničku těžké nervy - posádky: 1 auto- panička, sestra paničky, Merlin, Orry a Adonis (border collie), 2 auto- teta Martinka, Ross, páneček a Baloo (5 měsíční doga). Noční cesta otřesná, celodenní výstava, večer náš jezevčičí 2-hodinový výlet do okolních lesů a luk - návrat dvou hajzlů a prasat (tak jsme byli nazváni-asi právem:-)), přespání v autě, přesun na výstavu a výstava, večer cesta (už ne tak otřesná) zpět. Panička se z toho - jak my říkáme "vylízávala" ještě týden. Ještě, že jsme dopadli dobře, jinak příště už by nás nevzala ani mimo Brno-takhle už má zas roupíky a vymýšlí kam se příště pojedeme podívat.

29.9.2007 - výlet na houby - ráno nás (mě, Orryho, Atilu a Balooa)pánečci nabalili do auta, oblékli se do zeleného, takže jsme si mysleli, že jedeme asi na zkoušky a vyrazili jsme. Ale bylo to lepší.. žádné zkoušky.. výlet do lesa. A díky Orrymu, který má úžasný talent zvěda, lovce a průzkumníka se náš výlet prodloužil o 5 !!! hodin. Taky to, ale ten Orry nemusel tak hrotit, stačili 3 hoďky, opět máme slíbeno, že už nikdy, nikdy nikam nejedeme, nebo budem chodit "tfuj" na vodítku. No, dávám tomu tak měsíc...

22.3.2008 - MV Praha - ráno mě (poprvé samotného) panička ukrutně brzo vzbudila, nabalila potřebné věci a frčeli jsme do Prahy.Protože měla od strejdy Aleška půjčenou navigaci nebyla ve stresu, tzn. cesta celkem v pohodě ubýhala, na výstavu jsme přišli výjimečně včas, takže jsme se pěkně nachystali - myslím, že hlavně to stálo za mým budoucím dnešním úspěchem. Dnes jsem získal poslední potřebný CAJC (dále BOB,3.BIG) a stal jsem se Junioršampionem ČR!

Píše panička: 29.3.2008 - na základě žádosti mých pejsků a dalších okolností :-)) jsem dnes po 14 dnech šprtání složila "Myslivecké zkoušky" a stala jsem se právoplatným myslivcem - prvním v celé rodině, 22.4. mě ještě čeká "Zbrojní průkaz".

Píše Merlin: 5.4.2008 - jsem se již jako JCH zůčastnil Svodu loveckých psů, tzn. nemohl jsem dopadnout jinak než dobře. Nyní mě (a samozřejmě paničku) čeká další zatěžkávací období - příprava na Zkoušky vloh, to zas bude facek :-))), ne, to si dělám srandu, samozřejmě jsem dost velkej frajer, takže doufám, že budu velkej frajer se Zkouškama vloh :-))

Píše Merlin: dnes (10.5.2008) je můj velký den, jedu na Zkoušky vloh. Již jsem prokázal, že jsem malý krasavec, dnes musím prokázat, že jsem i pravý lovecký pes. A taky, že jo..! Nebudu Vám podrobně líčit všechny disciplíny, jen se možná trochu pochlubím, že disciplína "Stopa paničky" je má mistrovská, asi proto, že jsem takový závislák :-), ale získal jsem I. cenu a byl jsem celkově 2 a to vypadlo 6 psů, což je na ZV celkem masakr.

Píše Merlin: dnes (5.7.2008) jsem udělal Lesní zkoušky, bohužel - no ani se mě o tom nechce moc mluvit - ve III. ceně.  Nějak se mě nezadařila barva, jinak vše OK. Takže se se mnou doma nikdo nebavil, Orry se mě možná i trochu posmíval. Ale já to určitě příště napravím!

Píše Orry: tak dnes je zase pro změnu můj velký víkend. Teď jsem 14 dní fakt makal s paničkou a tetou Martinkou, musel jsem do vody, pak zase na pole, hledat zajíce, na louku, hledat bažanta, pak zase do vody, a tak pořád dokola, abych jak jsem dnes v pátek 22.8.2008 zjistil - jedu na Memoriál Rudolfa Kristla (nejvyšší všestranná zkouška pro jezevčíky v ČR). Počasí vyšlo celkem dobře, organizace byla vynikající a o jídle ani nemluvě. Panička s tetou se cpali jak kdyby 14 dní neviděli jídlo, no a já jsem samozřejmě nezůstával pozadu. Po ubytování, byl krásně připravený nástup a začalo to : nora 3 skrz rychlost 35 s., chování u kusu černé 4. Večer - po Svatohubertské mši se trošku popíjelo, ale ne moc, protože ty hlavní nervy nás teprve čekaly a hlavně se panička dozvěděla, že má přijet strejda Hořínek a Bajčík, takže se šetřila na sobotu :-)). Sobota - počasí se trochu zhoršilo a to nás jako první čekala voda a přínášení kachny z hluboké vody - 2, pak jsme naklusali dle rozlosování na les - barva 1, následování 4, odložení 4, nahánění 4. Uff, až na tu barvu to jde..ne? Večer to už bylo horší strejdové s paničkou pařili až do 3 hod. ráno, takže jsem se moc nevyspal, každopádně jsem ukázal, že i já umím pařit a v neděli jsem vše absolvoval ve známkách 4 vč. dohledávky a vlečky. Víkend to byl opravdu velice náročný - 16 disciplin, konkurence byla obrovská, samí zkušení jezuláni - ,ale titul "Univerzální pes" přece nemůže nikdo získat zadarmo, musí si ho vybojovat! Tímto bych chtěl ještě jednou poděkovat všem organizátorům - "hlavně hlavnímu" Mgr. Michalovi Kretkovi - bylo to prostě super!

Píše Orry: tak a je to tady, ta panička mě snad nedá pokoj:-)),další velká soutěž - Memoriál Miloše Doubka (Barvářské zkoušky honičů) - 1.-2.11.2008 ve Křtinách. Počasí bylo mizerný, zima jak v Rusku. No zkrátím to, jsem moc vyčerpán..vše dopadlo úplně super, memoriál jsem absolvoval v I. ceně a získal jsem titul CACT. Sice panička jela pro "Diviačara", ale holt ty prasata asi měly "dovču". Každopádně panička měla obrovskou radost, já jsem dostal obrovskou - a ne jednu - pusu...a viděl jsem i nějaké slzičky.., ale to bych asi neměl říkat, že..

            

 

Náhledy fotografií ze složky Několik foteček ze zkoušek